Wesprzyj moich przyjaciół w dokończeniu budowy domu i otrzymaj ode mnie wyjątkowy prezent! Więcej informacji tutaj.

Odwaga

"Jeśli w życiu, brakuje miejsca na odwagę, to inne cnoty, są bez znaczenia"

Churchill

Zacznijmy współpracę

churchil

Dwoma rękami podpisuję się pod tym stwierdzeniem. Balem się zawsze. I boję się teraz. Ale dzisiaj potrafię  ten strach akceptować. Tak samo jak akceptuję to, że boli mnie przepuklina w kręgosłupie. Nie jest to wygodne, ani komfortowe, ani miłe. Ale jest to do zaakceptowania.

Moment w którym stwierdziłem, że strach jest moim dobrych aniołem, który pomaga mi być bardziej uważnym i czujnym był momentem, w którym przestał mieć władzę nad moimi emocjami. Dzisiaj po prostu, mówię: boję się. I co z tego. Chodź strachu, zrobimy to razem. Taka mała małpka siedząca na ramieniu i szepcząca do ucha: uważaj. No to uważam i robię swoje. Kiedyś w księgarni usłyszałem od mojego rozmówcy takie zdanie: “czym ja mogę ryzykować panie Jacku. Tylko tym że zmarnuję czas i życie jeśli tego o czym myślę, nie zrobię. No bo pieniądze mogę stracić a potem znów odzyskać. Dlatego rozwijam nowy biznes”.

Często przypominam sobie to pytanie: co mogę stracić? A jeśli nic nie zrobię? Bo w życiu ważne są te decyzje, które podjęliśmy. ale czasami ważniejsze są te, których nie podjęliśmy. Nie stój w poczekalni do swojego życia. Nie zachowuj się jakbyś je wynajmował i cały czas czekał na to własne.

Tam gdzie jesteś, tam jest Twoje życie.

Wesprzyj Moich Przyjaciół i Otrzymaj Wyjątkowy Prezent!

Każda osoba, która wesprze zbiórkę na pomagam.pl kwotą minimum 300 zł, otrzyma ode mnie w prezencie 5 książek z mojej prywatnej kolekcji. Książki są używane, ale w dobrym stanie. Każda będzie ostemplowana, a jedna z nich będzie miała specjalną dedykację ode mnie. Dodatkowo, w paczce może znaleźć się osobisty gadżet, który zbierałem przez lata, wybrany losowo. Prezenty te nie są przedmiotem sprzedaży i nie podlegają reklamacji. Wszystkie zostaną dostarczone w ciągu 30 dni. Z góry dziękuję za Twoje wsparcie 😊